Suihkusuoja koko kädelle (99 cm)
Kipsi tai suuri haavaside tekee peseytymisestä yleensä hankalaa säätämistä muovipussien ja teippien kanssa, jotka pettävät helposti. Tämä täysin vedenpitävä suoja on suunniteltu poistamaan tuo vaiva ja mahdollistamaan suihkussa käynti tai kylpeminen ilman pelkoa siteiden kastumisesta.
Tiivis ja joustava tiiviste pitää veden varmasti suojan ulkopuolella.
Lähes metrin pituinen suoja peittää koko käsivarren sormenpäistä aina olkapäähän asti, joten se soveltuu erinomaisesti pitkille kipseille ja leikkaushaavojen suojaksi. Tukeva muovirengas auttaa suojan pukemisessa, mikä on välttämätöntä, kun toinen käsi on poissa käytöstä – voit vetää suojan paikoilleen omatoimisesti ilman avustajaa.
Käytössä materiaali tuntuu kestäveltä, eikä se repeä herkästi kipsin karkeisiin reunoihin. Tiiviste asettuu napakasti ihoa vasten luoden ilmatiiviin sulun, mutta se ei purista liikaa lyhyen suihkun aikana. Käytön jälkeen pinta on helppo pyyhkäistä kuivaksi ja suoja on heti valmis seuraavaan kertaan. Tämä on huomattavasti kestävämpi ja luotettavampi ratkaisu kuin kertakäyttöiset suojapussit.
Ominaisuudet:
Tekniset tiedot: